YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI NEDEN GEREKLİ

0
3347

 

Her yıl binlerce öğrencinin eğitim amacıyla yurtdışına çıktığı ülkemizde, bu öğrencilerin önemli bir kısmı bir yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasının rehberliğinden yararlanıyor. Eğitim danışmanlığı firmaları öğrencilerin kendi başlarına üstesinden gelemeyecekleri hangi konularda çözümler sunuyor?

  • DOĞRU OKUL DOĞRU PROGRAM…

Bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasının öğrencilerine sunduğu en önemli hizmet, hiç şüphesiz doğru okul, doğru program ve doğru ülke seçimi sürecinde öğrenciye danışmanlık yapmaktadır. Sayısı yüzleri hatta binleri bulan okul ve program alternatifleri içerisinde, öğrencilerin akademik hedeflerine, kariyer amaçlarına, kişisel özelliklerine, not ortalaması, yabancı dil seçim ve dil seviyesine göre en uygun okul ve programların belirlenmesi, sadece alanında yetkin ve bilgili eğitim danışmanlarının öğrencilere sunabileceği eşsiz bir olanaktır.

  • OKULLARA GÖRE BÜTÇE DEĞİL, BÜTÇEYE GÖRE OKUL…

Eğitim danışmanlığı firmaları, öğrencilerin ekonomik durumlarını da göz önüne bulundurarak, öğrenci ve velilerinin bütçelerinin karşılayabileceği okulları öğrencilere sunarak, yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin yardımcı olur. Zira birçok öğrenci için, yurtdışı eğitime ayrılmış bütçe ile tercih edilen programın maliyetinin uygunluk göstermesi en önemli faktörlerden biridir.

  • VİZE 

Eğitim danışmanlığı firmaları, temsilciliğini yaptıkları okullar dünya üzerinde çok geniş bir coğrafyaya yayıldığı için, birçok farklı ülkenin vizesi hakkında bilgi sahibidirler. Bu sayede öğrencilere, vize dosyalarının eksiksiz hazırlanması konusunda destek oldukları gibi, güncel vize uygulamalarına göre öğrencileri uyarmakta ve yönlendirebilmektedirler. Bu da öğrencilerin vize başvurularının olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırmaktadır. 

  • EĞİTİM DANIŞMANLIĞI FİRMALARINA SUNULAN İNDİRİMER…

Uluslararası eğitim kurumları temsilciliklerini yapan eğitim danışmanlığı firmalarına çeşitli dönemlerde indirimler sunar. Temsilciliklerde indirim imkanlarını öğrencilerine iletir. Dolayısıyla öğrenciler bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firması yolu ile başvuru yaparlarsa, bu indirimlerden yararlanırlar. Bireysel olarak başvuruda bulunan adaylar ise bu olanaktan yararlanamaz. 

  • KİŞİSEL ÖZELLİKLERİNİZE GÖRE SEÇİM YAPMANIN ÖNEMİ

Mutlu bir yurtdışı eğitim süreci yaşamak için, tercihlerinizde sadece okul ve program seçimlerine değil, ülke, şehir ve konaklama seçimlerine de özen göstermeniz gerekir. Sabahları uyanmakta zorluk çeken bir insanın öğleden sonraki bir programa kayıt olması

, sıcak iklimi seven insanların nispeten sıcak veya ılıman iklimleri tercih etmesi, büyük ve kalabalık şehirleri sevmeyen öğrencilerin, şehir merkezlerindeki okulları tercih etmemesi veya konaklama alternatifleri arasından seçim yapılırken, İngilizce pratiği yapabilme imkanı kadar, öğrencinin aile ortamına bağlılığı veya hijen konusundaki titizliği gibi koşulların göz önünde tutulması gibi ufak noktalar bile, yurtdışı eğitim sürecinden duyulan memnuniyetin artmasında önemli birer neden olabilmektedir. Bunun için ise farklı ülke ve şehir seçeneklerinin öğrenciye sunulmasının gerekliliği kaçınılmazdır. Bu da tek bir okul ve sayılı merkezden ziyade, öğrenciye pek çok farklı seçenek sunabilecek kadar geniş bir okul yelpazesine hakim olabilmeyi gerektirir.

  • ÖN HAZIRLIK

Yurtdışında eğitim tecrübesinden mutlu ayrılabilmenin en önemli koşulu, ön hazırlık evresini iyi değerlendirmek ve gerekli araştırmaları en iyi şekilde yapabilmektedir. Eğitim danışmanlığı firmaları size bu noktada yardımcı olacak, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri, ücretsiz danışmanlık hizmetleri çerçevesinde size sunulacak ve bu ön hazırlık evresini en iyi şekilde değerlendirmeniz için tüm bilgi ve deneyimlerini sizinle paylaşacaklardır. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yabancı dil seviyesinin yeterli olup olmadığından hangi yabancı dil seviye tespit ve akademik yeterlilik sınavlarını alması gerektiğine, bu sınavlar ile ilgili işlemler ve başvuru sürecinde bunlar için gerekli olan hazırlığa kadar onlarca farklı konuda sizlere yardımcı olacaklardır.

  • HER AN ERİŞİM

Eğitim danışmanlığı firmaları coğrafi uzaklık ve saat farkı gibi nedenlerden ötürü ortaya çıkabilecek iletişim sorunlarından etkilenmeden, her an yanınızda olabilecek, acil durumlarda en kolay iletişim kurabilmelisiniz  ve destek alabilmelisiniz.

CEVAP VER