ULUSLARARSI EĞİTİM DANIŞMALIĞI DERNEĞİ –UED Neden Kurulmuştur?

0
3273

Günümüz dünyasında yaşanan teknolojik gelişme, ülkelerin ve kültürlerin birbirine yakınlaşması, iş dünyasının çalışanlarından talep ettiği farklı donanım ihtiyaçları ve Türk eğitim kurumlarının öğrencilerimiz için bunları karşılamakta yetersiz kalması, öğrencilerimizi ve ailelerini yurtdışında arayışlara itmektedir.  Bu nedenledir ki, yurtdışında eğitim alan Türk öğrenci sayısı her sene artmakta, yurtdışı eğitim danışmanlığı sektörü ise sürekli büyümekte ve sektöre her geçen gün yeni firmalar eklenmektedir.

Yurtdışında eğitim alabilmek, ülke ve okul tercihinden başvuru prosedürüne, vize işlemlerinden uçuşa kadar oldukça kapsamlı bir işlemler bütününün, sorunsuz tamamlanmasını gerektirmektedir. İşte bu nedenle her yıl binlerce öğrencinin eğitim amacıyla yurtdışına çıktığı ülkemizde

, bu öğrencilerin önemli bir kısmı bir yurtdışı eğitim firmasının danışmanlığı firmasının rehberliğinden yararlanmaktadır.

Bu noktada, öğrencinin memnuniyetinde ve yurtdışı eğitim tecrübesinden beklentilerinin karşılanmasında, yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketlerinin güvenilirliğinin, gerekli tecrübe ve bilgi seviyesine ulaşmış olmasının önemi büyüktür.

Ülkemizde, yurtdışı eğitim konusunda eğitim danışmanlığı hizmeti veren birçok firma bulunmakla beraber, bu firmaların ancak bir kısmı, gerekli uzmanlık ve tecrübe seviyesine ulaşmış firmalardır. Son yıllarda eğitim danışmanlığı firmalarının sayısındaki artış neticesinde, yeterli deneyime sahip olmayan firmaların, insanları yanlış yönlendirmeleri önemli bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Bu nedenledir ki, zaman zaman hem öğrenci ve velilerinin hem de yurtdışı eğitim kurumlarının güç durumlara düştükleri görülmektedir.

UED ’ nin hayata geçirilişi ise işte tam bu noktada ortaya çıkmakta ve yurtdışı eğitim sürecini, böylesi ciddi sorunlar ile karşılaşılmadan tamamlanması amacını taşımaktadır.

   Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği, UED, yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında faaliyette bulunan bütün firmalara açık olmakla beraber, sadece belirli yüksek üyelik kriterleri ile belirli bir uzmanlık ve kalite seviyesine ulaşmış olduğunu ispat edebilen firmaların üye olabildiği bir dernektir.

Ayrıca derneğimiz, üyelerinin sektördeki değişimleri rahatlıkla takip edebilmesi amacıyla hem kendi bünyesinde hem de ülkemizdeki yabancı temsilciliklerin eğitim ve vize departmanları ile beraber eğitim çalışmaları yürütmekte, konsolosluklar ve yurtdışı okulların yetkilileri nezdinde yapılan toplantılarla, üyelerinin hizmet kalitesinin gelişimine katkıda bulunmaktadır.

c

   UED, üyesi olan bu kuruluşların, her türlü faaliyetlerinde bir denetleme mekanizması görevini üstlendiği gibi, bir de şikayet mekanizması geliştirmiştir. Öğrencilerimiz, eğer bir UED üyesinin temin ettiği danışmanlık hizmeti sonrasında herhangi bir problem ile karşılaşırlarsa, bunu UED ‘ ye iletebilir ve yardım talep edebilirler.

   Peki ama UED üyesi bu yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları öğrencilerin kendi başlarına üstesinden gelemeyecekleri hangi konularda çözümler sunuyor?

  • Akademik Danışmanlık; Öğrenci için en doğru okul ve en doğru programın seçilmesi,
  • Bütçe; Okula göre bütçe değil, bütçenize göre okul araştırılması,
  • Burslar; Okulların sundukları burslar, bunlara başvurulması için gerekli işlemlerin tamamlanması,
  • Vize; Vize danışmanlığı
  • İndirim ve Promosyonlar; Sadece eğitim danışmanlığı firmalarına sunulan indirimlerden yararlanma imkanı,
  • Ücretsiz Danışmanlık; Mükemmel bir ön hazırlık devresi, ücretsiz danışmanlık ve oryantasyon,
  • Her an erişim; Dünyanın neresinde olursanız olun, danışmanınıza 24 saat erişim imkanı ;
  • Follow Up: Sadece Türkiye’den ayrılana kadar değil, gittiğiniz ülkede eğitiniz boyunca acente desteği,

Siz de, başarılı ve sorunsuz bir yurtdışı eğitim süreci için UED üyesi eğitim danışmanlığı firmalarını seçin.

Size sunulan bu olanaklardan yararlanın,

Pişman olmayın…

UEDUCATION  MAGAZINE – 2017 ‘den alınmıştır. www.ued.org.tr

ESSE Yurtiçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Firması UED üyesidir.

 

 

CEVAP VER