UÇAK TAKİP SİSTEMİ

0
2833

Her yıl milyonlarca insan ülkelerin globalleşme nedeniyle çok fazla seyahat etmeye başladılar.  Yoğun yaşam temposu herkes için zamanı çok kıymetli kılmıştır.   Bu da uçak seyahatlerin çok fazla tercih edilmesine neden olmuştur.

Uçak ile seyahat tercihlerinin artması  uçak firmalarına da harekete geçirmiş , onlarda  da ya uçak seferlerini artırmışlar ya da birçok farklı şehirlere yeni seferler koymuşlardır.

Her yıl gittikçe artan uçuş sayısı neden ile hizmet vermekte olan havalimanları da ihtiyaçları karşılayabilmek için ya kapasitelerinin artırılması yada yeni havalimanlarının yapılmasını gerekliği doğurdu.

İstenilen bilgiye çok kolay erişilebilir bir dönemde olmamız sebebi ile uçak seyahatlerinin de takip edilebilmesi de kaçınılmaz olmuş ve internet üzerinden uçuş bilgilerini, uçakların rota takibini izleyebilen birçok program geliştirilmiştir.

Bu programlar dakikası dakikasına uçuş verilerini, havaalanı bilgilerini yani iptal edilen, rötar yapan , uçuşa hazır olan, kapıdan uçağa geçişin başladığı, uçağın kalktığı veya indiği gibi bilgileri,  hava durumu haritaları, uçuş planlaması ve uçağın seyir halindeki  haritası verilerini sunmaktadır.

FlightAware ve FlightRadar24 programı dünyanı en büyük uçuş takip verisi sağlayan şirketlerdir.

FlightAware birçok dilde hizmet sunmaktadır. Türkçe de bunlar arasındadır. Bu neden ile kolaylıkla istediğiniz bilgilere ulaşabilmeniz mümkündür.

tr.flightaware.com ve flightradar24.com web adreslerinden uçuşunuzun ve havaalanındaki durumunu öğrenebilir, sevdiklerinizin uzun seyahatlerinde uçağının nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER