Dünyanın En Mutlu 10 Ülkesi

0
2401

National Geo. ve BM verilerini kullanarak hazırladığımız dünyanın en mutlu 10 ülkesi:

1 – İsveç

Norveç ve Finlandiya’nın komşusu olan İsveç, çok kültürlü yapısı ve yüksek refah seviyesi olan bir ülkedir. Fika adı verdikleri kahve molaları meşhurdur. 2 saatte bir en az 15 dakika olan kahve molasıdır. Bizim ülkemizdeki çay molaları gibi. 

2 – Avustralya

Avustralya hava kirlilii en az olan ülkelerdendir. İnsanlar, zaman geçirmek ve sosyalleşmek için arkadaşlarıyla yerel parklarda buluşur. Eğer herhangi bir Avustralyalı arkadaşınız yok ise her zaman yerel parkları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, bira fabrikalarını ziyaret etme ve geleneksel Avustralya et yemeklerini deneme şansını bulacaksınız.

3 – Yeni Zelanda

İnanılmaz doğay ve her türlü nefes kesici manzarayla çevrili olduğunuzda mutlu olmamak mümkün mü? Düşük hava kirliliği ve dünyanın en güzel manzaralarıyla çevrili olması, Yeni Zelanda’yı en mutlu ülkeler arasına sokuyor.

4 – Hollanda

Hollanda’da yaşayanlar genellikle sosyal aktivite ve bisiklet sürme alışkanlıklarıyla dikkat çekiyorlar. 30.000 km uzunluğuna varan bisiklet yollarınasahipler. Özellikle Amsterdam’ı ziyaret edecek kadar şanslıysanız mutlaka bisiklet kiralayın.

5 – Kanada

Kanada dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Bu büyük ülkede yaşayanlar genellikle, kayalık dağlarla ve geniş açık alanlarla dolu çok sayıda güzel parklarıyla övünürler. Kanadalıların bu kadar mutlu insanlar olduklarını anlamak için, bu canlılığı onaylayan manzaralarına bakmanız yeterlidir.

6 – Finlandiya

Geleneksel bir Fin saunasına girdiğinizde sorunlarınız anında buharlaşacaktır. Az nüfusuna rağmen (5,2 milyon) Finlandiya, göl kıyılarından ofis binalarına kadar neredeyse her yerde bulunabilen en az nüfus sayısının yarısı kadar saunaya sahiptir.

7 – Norveç

Norveçliler görkemli doğal çevreleri ile gurur duyuyor ve onlara en üst düzeyde sorumluluk alarak davranıyorlar. Ülkenin en yüksek dağlarından biri olan Skala’ya tırmanan bir kişinin tüm kaygı ve endişelerinden kurtarabileceği söyleniyor. Bu inanılmaz ülkenin neredeyse her köşesinde çadır kurabilir ve çevrenizdeki dünyanın nefes kesici güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

8 – İzlanda

Volkanlar

https://www.puttygen.net/

, kaplıcalar ve eşsiz bir manzara tüm bunlar İzlanda halkını Dünya’daki en mutlu insanlar yapan etkenler.

9 – İsviçre

Çikolatanın her çeşitiyle karşılaşabileceğiniz bir ülkenin mutsuz olaması kabul edilemez. İsviçre halkı kayak ve yamaç paraşütü aktiviteleri ile uğraşır. Sağlıklı bir yaşam tarzını önemsemişlerdir. Bu nedenle, ülkenin dünyadaki en düşük obezite seviyesine sahip olmaları tesadüf değildir.

10 – Danimarka

Danimarka’nın dünyadaki en mutlu ülke olduğuna inanılıyor. Sağlık ve eğitimin ücretsiz olduğu bu ülkede insanların soğuk olduğu bilinir oysaki tam tersine çok sıcak kanlılardır. Sizi tanımıyor olsalar bile çay içmeye davet edebilecek insanlardır.

 

CEVAP VER